Yeni Kitabımız Çıktı

Alanda yirminci yıla girmekte olan, teori ve pratikte otizm ve birçok otizm spektrum bozukluğu tanılı bireyle çalışmış bir uzman olarak, zihin kuramı konusunda hem yurt dışında hem de ülkemizde yapılan çalışmaların yetersizliği beni özellikle bu kitabın Türkçeye çevrilmesine ve birçok çocuğun eğitim programına dahil edilmesi için bir adım atma gerekliliğine itti. Böylece konu hakkında bilgi sahibi olan birkaç uzman dışında daha geniş kitlelerin de (buna özellikle aileler dahil) bilgi sahibi olmasını sağlayabilmek mümkündü. Bu uygulamalı rehberi seçme nedenim, konuyla ilgili sadece uzmanların değil ebeveynlerin de okuyarak evde uygulayabilecekleri içeriğe sahip bir rehber olmasıydı.

Ülkemizde halihazırda otizm spektrum bozukluğua dair olan eğitimsel müdahalelerin yetersiz olduğu su götürmez bir gerçektir ancak zihin kuramının bu eğitimsel müdahalelerin özellikle sözel zekası olan çocuklarda hiç kullanılmaması, çok büyük bir eksiktir.

Umuyorum bu rehber kitap bu büyük eksikliği bir nebze de olsa gidermek üzere doğru kişilere ve ihtiyaç sahiplerine ulaşır. Herkese şimdiden iyi çalışmalar dilerim.

Psk. Dr. Selin Atasoy  

İçerikleri sosyal medyanızda paylaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş