Deniz KARPAT

deniz-karpat

Uzman Aile Danışmanı Psikolog Deniz Varır Karpat

E-mail: denizkarpat@selinatasoy.com

Uzman Aile Danışmanı Psikolog Deniz Varır Karpat, 1981 yılında Sakarya'da doğdu. 1998 yılında Ege Üniversitesi Psikoloji bölümünde lisans eğitimine başladı. Eğitimi süresince Ege Üniversite Tıp Fakültesi Yetişkin Psikiyatrisi Anabilim Dalı'nda, Ege Üniversitesi Psikoteknik Laboratuvarı'nda, Eshot Çalışanları için İnsan İlişkileri Eğitim Seminerleri'nde, Işık Özel Eğitim Merkezi'nde ve Enver Bakioğlu Zihinsel Engelliler Eğitim Merkezi'nde staj deneyimi edindi. 2003 yılında lisans eğitimini tamamladıktan sonra 2008 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Aile Eğitimi ve Danışmanlığı Anabilim dalında yüksek lisans programına başladı. 2011 yılında "Yaygın Gelişimsel Bozukluk Tanısı Alan Çocukların Ebeveynlerinin Yaşadığı Yas Tepkilerinin, Evlilik Uyumlarının Ve Sosyal Destek Algılarının İncelenmesi" konusunda hazırladığı tezi ile bu programdan mezun oldu.

2003-2010 yılları arasında Özel Çağdaş Işık Özel Eğitim Merkezi'nde eğitimci olarak çalıştı. Türk Psikologlar Derneği' nden "Zihinsel Engelli Çocukların Eğitimi", Prof. Dr. David L.Holmes'tan "Uygulamalı Davranış Analizi İlkeleri", Psk. Dr. Selin Atasoy' dan Pep-R, Teacch ve Hannen programı eğitimi, Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu'ndan "Aile ve Evlilik Terapisi- 80 saat" eğitimlerini aldı. Ayrıca Doç. Dr. Azmi Varan'ın sunduğu 91 saatlik "Yaşarken Farkında Olmadıklarımız" isimli bireysel gelişim programına katıldı.

12-13 Aralık 2012 tarihlerinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen "Evlilik Öncesi Eğitim Programı'na" katılmıştır. Nisan 2013 tarihinde ise Çiğdem Ergül tarafından verilen DIR Floortime başlangıç kursuna katılmıştır, eğitimi devam etmektedir. Haziran 2013 tarihinde Nicky Nükte Altıkulaç tarafından verilen ABA Terapisi eğitimini (5 Modül) tamamlamıştır.

17-18 Mart 2018 tarihinde Psk. Nilüfer Devecigil' den Deneyimsel Oyun Terapisi 1. Düzey Eğitimini almıştır.

Şubat 2019 tarihinde CAS (Cognitive Assessment System) sertifika programını tamamlayarak CAS uygulayıcısı olmuştur.

Merkezimizde aile danışmanlığı- eğitimi ve çocuk gelişim takibi üzerine çalışmaktadır.

 

GüzelbahçeAlsancak