Selin Atasoy Biyografi

Özel Selin Atasoy Danışmanlık Merkezi; ailelere ve çocuklarına gelişim sürecinde uzmanlar tarafından doğru yönlendirilmeleri için güvenebilecekleri, bilimsel tekniklere dayanan metotlarla işlevini sürdüren bir merkez oluşturma düşüncesi üzerine yapılandırılmıştır.

Merkezimizde doğumdan yaşlılığa kadar tüm bireylere ve ailelerine yönelik eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Aynı zamanda merkezimizde, normal gelişim gösteren çocukların yanı sıra gelişimsel açıdan gecikme ve sosyal-duygusal temelli davranışsal sıkıntılar, özel öğrenme bozukluğu ile yüksek fonksiyonlu otizm, başka türlü adlandırılamayan otizm ve asperger sendromuna yönelik , "gelişim takibi ve danışmanlığı" ile "aile ve kardeş danışmanlığı ve eğitimleri" verilmektedir. Bu çocuklara yönelik danışmanlıklarda özellikle sosyal becerileri geliştirici olan ve yurt dışında da bilimselliği kanıtlanmış teknikler uygulanmaktadır.

Merkezimiz 1 temmuz 2010 tarihinden itibaren Alsancak' ta hizmet vermeye başlamıştır.

Merkezimizin İşleyişi

  • Hafta içi 9.00 -19.00, cumartesi günleri ile 10.00 -18.00 saatleri arasında hizmet verilmektedir.
  • Görüşmeler 45 dakikadır.
  • Randevu çalışılan danışmanın saatlerine uygun şekilde ayarlanmaktadır.
  • Randevu iptallerinin en az 24 saat önceden bildirilmesi gerekir. Aynı gün iptal edilen randevuların ücreti alınır.
  • İlk görüşme; sorunun niteliği doğrultusunda aile ve çocuk veya yalnızca çocukla yapılabilir. İlk randevu için yapılan geri aramada aile uzmanla beraber buna karar verir.
  • Gerekli durumlarda, danışman problemin niteliğine uygun olarak ekip içinden ya da dışından bir başka danışman ya da uzmana yönlendirebilir.

     

GüzelbahçeAlsancak