Aygül ÖKER

1986 yılında İzmir’de doğmuştur. İlk ve orta öğrenim hayatını İzmir'de tamamlamıştır.2010 yılında Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olmuştur.

2008 yılında Özel Kocatürk Bir Dilek Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde, 2009 Ege Üniversitesi Hastanesi Psikiyatri Bölümü Anabilim dalında ve son olarak da 2010 yılında özel bir anaokulunda stajını tamamlamıştır.

2010 – 2012 yıllarında özel bir anaokulunda hem eğitim koordinatörü hem de psikolog olarak çalışmıştır.

Öğrenim hayatı boyunca çeşitli kongre ve etkinliklere katılmıştır.2006-2008-2009 yıllarında Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongrelerine, 2007 yılında Psikoloji Lisansüstü Öğrencileri Kongresi ve de İzmir Alzheimer Derneği'nde "Torunu Olur musun ?" Projesine, 2008 yılında II. Uluslararası Özel Eğitim ve Otizm Sempozyumu'na ve Eğitilebilir, Öğretilebilir Zihinsel Engelli ve Otistik Bireylerin Gelişim Basamakları ve Davranış Örüntüleri Sempozyumu'na katılmıştır. 2009 yılında IV. Işık Savaşır Klinik Psikoloji Sempozyumu ve de 11. Odağ Psikanaliz ve Psikoterapi Günlerine katılmıştır.2011 yılında ise Yöneticilere Özel Doğru Düşünce Eğitimine katılmıştır.

2010 yılında Çocuk Değerlendirme Eğitimini (Peabody Resim Kelime Testi, Goodenough - Harris İnsan Resmi Çizme Testi, Aile Çiz Testi, Metropolitan - Okul Olgunluğu Testi ), 2011 yılında Oyun Terapisi , CAT ve Loisa Düss eğitimini , Psikolojik Değerlendirme Sürecinde Ön Görüşme  ve Kısa Süreli Danışmanlık Eğitimini ve de Aile Danışmanlığı Eğitimi'ni tamamlamıştır. Bunların yanı sıra Psikodrama eğtimi de bulunmaktadır.

Psk. Dr. Selin Atasoy tarafından Teacch, Pep-r ve Hanen eğitim teknikleri konusunda yetiştirilen Aygül Öker’in Türk Psikologlar Derneği'nde fahri üyeliği bulunmaktadır.

 

İçerikleri sosyal medyanızda paylaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş